Новий рік і депресія: дніпровська психологиня розповіла, що спільного

Кожна третя людина відчуває себе пригніченою та спустошеною після свят. Отже, Новий рік і депресія: у чому зв’язок? Розповіла у пресцентрі Відкритого дніпровська психологиня Юлія Сіліна.

Усі ми родом із дитинства. І Новий рік завжди асоціюється у дорослих з дивами та казкою. І коли дива так і не трапляються, багато хто починає відчувати себе пригнічено.

Психологічний стан тісно пов’язаний з фізичним. Тож переїдання за святковим столом можуть стати причиною появи післяноворічної депресії. Будьте обачними з жирною їжею та надмірним вживанням салатів з майонезом.

Подивіться у вікно і посміхніться. Важко? Звісно важко. Адже на вулиці ні снігу, ні сонця. Як наслідок – відсутність гарного настрою. До того ж дні стають коротшими, а ночі довшими. Сезонна хандра через відсутність сонячного світла може бути вам знайома ще з осені. Проводьте більше часу на свіжому повітрі та не економте на світлі в приміщеннях.

«Багато кому важко впоратися з пригніченим післяноворічним станом через роботу. Входити в 2021-й рік з «хвостами» не хочеться. Тож заздалегідь позакривайте всі проєкти та виконайте плани», — падить Юлія Сіліна.

Новий рік і депресія: дніпровська психологиня розповіла, що спільного - рис. 1

Негативно на настрій впливають проблеми з фінансами. Люди багато витрачають на святковий стіл та подарунки. Психологи радять заздалегідь розраховувати кошти і купувати частину презентів для близьких заздалегідь, аби не викинути велику суму за один раз.

Підводячи підсумки року, звертайте увагу на приємні моменти. Ніхто не забороняє аналізувати невдачі. Але важливо пам’ятати, що в кожному році можна знайти багато позитивних ситуацій та теплих спогадів.

ЧИТАЙТЕ ТАКЖЕ: Оксана Соломатіна: кількість звернень до психотерапевтів у Дніпрі зросла за 2020 рік | Відкритий

Подписывайтесь на наш Телеграм-канал и страницу Відкритого в Фейсбук, чтобы первыми узнавать о важных событиях в Днепре.

Теги: , ,