Організатори «DniPRO GogolFest» розповіли, які сюрпризи готують для гостей фестивалю

«У Дніпрі стартує Міжнародний мультидисциплінарний фестиваль «DniPRO GogolFest» сучасного мистецтва», — про це у прес-центрі Відкритий розповіли директор «GogolFest» Максим Демський, директор Дніпропетровського національного історичного музею ім. Д.І.Яворницького Юлія Пісчанська та позаштатний радник міського голови Дніпра з питань культури Євгеній Гендін.

За словами Максима Демського, фестиваль пройде вперше у Дніпрі 27-29 вересня. Особливістю  є тісне сплетіння українського та іноземного сучасного мистецтва у формах резиденцій, перформансів та гепенінгів, а також унікальне використання просторів у site-specific проєктах. Традиційно захід включатиме музичну, театральну, візуальну, освітню та дитячу програми.

20190904 132816 IMG 3971
«Відкриття фестивалю заплановане на 27 вересня. Це буде грандіозне шоу «PRO dniPRO» на площі Героїв Майдану від режисера Влада Троїцького. В ньому візьмуть участь рейв-бенд «ЦеШо» та музично-театральна формація «Nova Opera». Наступного дня на відвідувачів чекає спецподія у недобудованій станції метро «Центральна» та показ опери-реквієм IYOV, яка увійшла до топ-10 опер світу 2018 року. 29 вересня відбудеться вистава «Сон Аліси» від ЦСМ «ДАХ», виступи експериментального етно-електронного дуету «OY Sound System» та легендарного фрік-кабаре Dakh Daughters», — говорить Максим Демський.

«Стати культурною столицею — це наша амбіційна мета. Хочеться, щоб у Дніпра був свій смак, колір та запах. Тож розширюємо кордони та жанри з найкращими брендами, один з яких «GogolFest». Я впевнений, що наш спільний проєкт вдасться», — додав Євгеній Гендін.

 

Як розповіла Юлія Пісчанська, історичний музей підготував декілька активностей. Це фотокопії міста 20-х та 30-х років, створені для проведення екскурсії за мотивами повісті Віктора Домонтовича «Без грунту». Також музейники намагаються створити асоціацію і об’єднатися в більш потужну інституцію.

«Ми  приймемо участь у панельній дискусії, яка відбудеться у рамках освітньої програми фестивалю і присвячена ролі музею. Буде підійматися питання, чи варто виходити за рамки звичайного спілкування з громадою, які маємо перспективи розвитку. Також музей візьме участь у благодійній барахолці з інтерактивом «Історія у капелюхі». Розкажемо про капелюхи, які принесемо з собою. У рамках іншого інтеактиву «Зерно, каміння та вогонь», покажемо, як добути вогонь та намолоти муки, що дозволить відвідувачам відчути себе людиною античності», — додала Юлія Пісчанська.

Раніше ми розповідали, що у Дніпрі відбудеться маштабна авто-ретро виставка «D.A.R.S. 2019».

Теги: