Організатори «DniPRO GogolFest» розповіли, які сюрпризи готують для гостей фестивалю

«У Дніпрі стартує Міжнародний мультидисциплінарний фестиваль «DniPRO GogolFest» сучасного мистецтва», — про це у прес-центрі Відкритий розповіли директор «GogolFest» Максим Демський, директор Дніпропетровського національного історичного музею ім. Д.І.Яворницького Юлія Пісчанська та позаштатний радник міського голови Дніпра з питань культури Євгеній Гендін.

За словами Максима Демського, фестиваль пройде вперше у Дніпрі 27-29 вересня. Особливістю  є тісне сплетіння українського та іноземного сучасного мистецтва у формах резиденцій, перформансів та гепенінгів, а також унікальне використання просторів у site-specific проєктах. Традиційно захід включатиме музичну, театральну, візуальну, освітню та дитячу програми.

Організатори «DniPRO GogolFest» розповіли, які сюрпризи готують для гостей фестивалю - рис. 1
«Відкриття фестивалю заплановане на 27 вересня. Це буде грандіозне шоу «PRO dniPRO» на площі Героїв Майдану від режисера Влада Троїцького. В ньому візьмуть участь рейв-бенд «ЦеШо» та музично-театральна формація «Nova Opera». Наступного дня на відвідувачів чекає спецподія у недобудованій станції метро «Центральна» та показ опери-реквієм IYOV, яка увійшла до топ-10 опер світу 2018 року. 29 вересня відбудеться вистава «Сон Аліси» від ЦСМ «ДАХ», виступи експериментального етно-електронного дуету «OY Sound System» та легендарного фрік-кабаре Dakh Daughters», — говорить Максим Демський.

«Стати культурною столицею — це наша амбіційна мета. Хочеться, щоб у Дніпра був свій смак, колір та запах. Тож розширюємо кордони та жанри з найкращими брендами, один з яких «GogolFest». Я впевнений, що наш спільний проєкт вдасться», — додав Євгеній Гендін.

 

Як розповіла Юлія Пісчанська, історичний музей підготував декілька активностей. Це фотокопії міста 20-х та 30-х років, створені для проведення екскурсії за мотивами повісті Віктора Домонтовича «Без грунту». Також музейники намагаються створити асоціацію і об’єднатися в більш потужну інституцію.

«Ми  приймемо участь у панельній дискусії, яка відбудеться у рамках освітньої програми фестивалю і присвячена ролі музею. Буде підійматися питання, чи варто виходити за рамки звичайного спілкування з громадою, які маємо перспективи розвитку. Також музей візьме участь у благодійній барахолці з інтерактивом «Історія у капелюхі». Розкажемо про капелюхи, які принесемо з собою. У рамках іншого інтеактиву «Зерно, каміння та вогонь», покажемо, як добути вогонь та намолоти муки, що дозволить відвідувачам відчути себе людиною античності», — додала Юлія Пісчанська.

Раніше ми розповідали, що у Дніпрі відбудеться маштабна авто-ретро виставка «D.A.R.S. 2019».

Теги: