Під Дніпром розкопали старий Катеринослав | Відкритий

Під Дніпром розкопали старий Катеринослав

На Дніпропетровщині тривають археологічні розкопки. Що цікавого знайшли історики, розповів у пресцентрі телеканалу “Відкритий” організатор експедиції Віктор Боняк. 

Розкопки  старовинного міста ведуться на території Самарівки. Вчені вважають, що саме звідси розпочало свою історію сучасне Дніпро.

“Експедиція відбувається  рамках фестивалю «Діти вивчають країну», організованого обласною радою та«Дивокрай» разом з історичним музеєм Д. І. Яворницького. Починаючи  з 17 червня тривають розкопки на території забутого міста – Катеринослава Кільченського. Більше двохсот років вважалося, що всі його будівлі були розібрані та від міста не залишилося ніяких артефактів,” – розповів Віктор Боняк.

Розкопки триватимуть до 9 липня. Але вже знайдені пічні кахлі кінця XVIII століття. Одразу кілька зразків кахлів: зі східними мотивами (Китай, Японія), з рослинним орнаментом. Кольорові кахлі палацового типу ніколи не зустрічалися в нашій місцевості. Вони явно походять з Санкт-Петербурга або інших великих міст.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:Еко-табір започаткували на Дніпропетровщині 

Подписывайтесь на наш Телеграм-канал и страницу Відкритого в Фейсбук, чтобы первыми узнавать о важных событиях в Днепре.

Теги: ,