Пішохідні подорожі до Дня міста у Дніпрі

Про те, як народжуються екскурсії, у прес-центрі Відкритого розповів  історик, організатор подорожей, голова ГО «Просвіта» Віктор Єкшов.

Організатор подорожей Віктор Єкшов на День міста запросив усіх охочих у подорож парком Шевченка та у пішохідну екскурсію до так званого палацу Ілліча, «рештками колишньої брянської колонії».

Пішохідні подорожі до Дня міста у Дніпрі - рис. 1

«Ці екскурсії будуть дуже цікаві всім, кого цікавить історія, розвиток нашого міста, від дитячих років до похилого віку. Екскурсія парком не напружна, не вузькоспеціалізована, вона допомагає зрозуміти складну історію міста за останні 200 років», — прокоментував історик.

За словами організатора подорожей, найбільш успішними екскурсіями у Дніпрі вважаються екскурсії центральним проспектом Дмитра Яворницького, екскурсії набережною, власно історичним або сучасним центром або Великим пагорбом — Соборною горою, на якій знаходиться парк Шевченко, а також районом навколо міської ради.

«Центральні місця звісно привабливі, але наших містян цікавлять околиці, район Шляхівки, це балка між вулицями Робочою та Мазепи або Брянська околиця», — розповів експерт.

Голова ГО «Просвіти» поділився, що створити пішохідну екскурсію набагато складніше, ніж автобусну. Створення екскурсії — це велика праця, яка лишається за лаштунками свідомості, про яку ніхто з екскурсоводів не розповідає.

«Коли створюється пішохідна екскурсія з нуля, ви проробляєте безліч документів. Це не інтернет, а книжки, наукові статі останніх років, які треба шукати в бібліотеках. Ви витрачаєте час, сили, енергію свого життя, здоров’я і на виході у вас з’являється нова подорож якимось районом, будь-яким українським містом, яке цікавить інших людей», — розповів історик Віктор Єкшов.

Раніше ми розповідали,  що активісти Дніпра пояснили, чому Новий міст відремонтували неякісно.

Теги: