Правозахисниці Дніпра розказали як ветеранам отримати державну допомогу

Правозахисниці Дніпра провели інформаційну сесію ветеранам про отримання державної допомоги. Про це в інтерв`ю Відкритому розповіли юристки Правозахисної Групи «СІЧ» Віталія Серебрянська та Ксенія Онищенко.

 Протягом шести років російсько-української війни понад 4 тисячі військових віддали своє життя за захист країни, а понад 10 тисяч – отримали поранення. Однак, опинившись на мирній території, військові часто зіштовхуються з великою кількістю перешкод, як медичного, так і юридичного характеру.

«Кожного дня до нас звертаються ветерани, бо їм, нажаль, доводиться вести бюрократичну війну, щоб отримати належну державну допомогу. Проходження ВЛК (військово-лікарської комісії), встановлення причино-наслідкового зв’язку, отримання грошової компенсації, медичне та соціальне забезпечення, отримання безоплатних ліків – це найчастіші питання з якими стикаються військовослужбовці», — говорить Віталія Серебрянська.

27 серпня була проведена інформаційна сесія «Медико-соціальний захист ветеранів АТО/ООС» на якій були розглянуті найбільш актуальні питання.

«Є Наказ ВЛК 402-ий, який чітко визначає що необхідно писати в причино-наслідковому зв’язку, але на практиці ВЛК часто пишуть зовсім інше і це може знижувати відсоток виплати грошової компенсації ветерана вдвічі. У випадку отримання таких важливих документів, я раджу звертатись до громадських організацій, юристів або адвокатів, яким ви довіряєте, щоб вони визначили чи вірно складено цей документ», — говорить Ксенія Онищенко.

Також говорили про питання медичного забезпечення, отримання одноразової грошової допомоги і як довести причини і обставини поранення.

Подписывайтесь на наш Телеграм-канал и страницу Відкритого в Фейсбук, чтобы первыми узнавать о важных событиях в Днепре.

Теги: , ,