Представники Дніпра візьмуть участь у додатковому конкурсі до РГК контролю НАБУ

Про те, з яких причин повноваження двох членів ради громадського контролю достроково припинені, та про умови додаткового конкурсу у прес-центрі Відкритого розповів проєктний менеджер ГО «Платформа громадський контроль» Денис Баранець.

За словами проєктного менеджера, додатковий конкурс проводиться вперше за чотири роки функціонування РГК НАБУ. Необхідність його проведення виникла після того, як двічі поспіль не з’явилися на засіданнях Ради двоє з її новообраних членів, яких делегували громадські організації «Ветеранське Братство» та «Демократична сокира орди». Це є підставою для їх виключення згідно з Положенням про Раду громадського контролю НАБУ.

Представники Дніпра візьмуть участь у додатковому конкурсі до РГК контролю НАБУ - рис. 1
«23-го вересня, в понеділок, відбудеться додаткове онлайн-голосування, на якому оберуть двох нових членів Ради громадського контролю НАБУ. Для участі в конкурсі вже подали документи вісім кандидатів від шести громадських організацій. Серед них двоє представників Дніпра, активісти громадської організації «Платформа Громадський контроль», відомої в місті резонансними антикорупційними розслідуваннями та відстоюванням прав городян перед місцевою владою. Також участь візьме представник ветеранських організацій, які раніше вже делегували чотирьох своїх учасників, і представник громадської організації «Демократична сокира орди», від імені якої працювало до останнього часу двоє учасників. Процедура додаткового конкурсу не відрізняється від щорічної і пройде у формі онлайн-голосування на офіційному сайті Національного Антикорупційного бюро. Кожен охочий зможе залишити свій голос на сайті 23-го вересня з 9:00 до 21:00. Результати голосування стануть відомі 30-го вересня 2019 року», —  розповів спікер.

Денис Баранець підкреслив, що залучення людей до процесу виборів членів Ради громадського контролю НАБУ зростає з кожним роком. Це демонструє важливість для громадськості прозорої та зрозумілої процедури формування Ради та результатів її діяльності. Адже її члени зможуть впливати на відбір нових співробітників НАБУ через відповідні конкурсні комісії, залучати детективів НАБУ через дисциплінарні комісії до відповідальності у разі перевищення ними своїх повноважень і виконувати ряд інших завдань з контролю роботи ключового антикорупційного органу країни.

Раніше ми розповідали, що у Дніпрі рятувальники ніколи не прощаються.

Теги: