Про запобігання наркозалежності серед дітей Дніпропетровської області

Про боротьбу з наркотичною залежністю серед дітей у прес-центрі Відкритого розповіли:

  • Тетяна Канчура — очільниця молодіжного крила ГО «ОУН «Дух Нації»
  • Катерина Вишневська — працівник обласної молодіжної бібліотеки ім. М. Свєтлова
  • Світлана Вознесенська — голова правління ГО «РУХ «Здорова Нація»
  • Наталя Очеретяна — заступник начальника відділу зв’язків з
    громадськістю управління патрульної поліції в Дніпропетровській
    області
  • Олександр Шуляк — координатор «Громадського союзу МАА»

Про запобігання наркозалежності серед дітей Дніпропетровської області - рис. 1

Проблема наркотичної залежності серед дітей та молоді на сьогодні є дуже актуальною. На жаль, за даними ювенальної превенції, у Дніпрі діти починають вживати наркотичні речовини в дуже ранньому віці — приблизно з 11 років. До заходів профілактики долучаються як громадські організації Дніпра, так і співробітники патрульної поліції.

«Зараз доступ до інтернету має кожна дитина практично з першого класу. На вулицях міста дуже багато реклами наркотиків, які можна купити через інтернет. На це багато дорослих не звертають уваги, а дитина заходить на цей ресурс, замовляє наркотичні речовини і вживає», — розповіла Наталя Очеретяна.

Вік наркотично- та алкозалежних людей щороку зменшується. Експерти закликають батьків слідкувати не лише за своїми дітьми, але і за собою, своєю поведінкою і за тим, який приклад вони подають.

Ознаками того, що дитина почала вживати наркотичні речовини чи алкоголь, можуть бути як емоційно-психологічні, так і фізіологічні зміни. Незвичайна поведінка, порушення сну, режиму харчування, зміни зовнішнього вигляду, емоційна нестабільність, втрата інтересу до улюблених занять — це всі ті симптоми, на які варто звернути увагу.

«Хімічна залежність від наркотиків — це хвороба. На жаль, у суспільстві переважає ставлення до залежних людей не як до тих, що мають хворобу, а як до злочинців, невихованих тощо. Тому варто змінювати своє ставлення», — зауважив Олександр Шуляк.

Однією з причин, чому діти починають вживати наркотики, є цікавість. Молодому поколінню немає чим зайняти себе у вільний час, тому вони знаходять для себе таку «розвагу», не усвідомлюючи, якими можуть бути наслідки. Через це молодіжні, громадські організації та навіть бібліотеки долучаються до профілактики наркозалежності шляхом проведення різноманітних заходів для дітей та молоді, підтримки молодіжних громадських ініціатив.

«Проект «Я люблю життя, я кажу ні наркотикам» проходить в багатьох країнах, в мене виникло бажання реалізувати цей проект у Дніпрі», — розповіла Світлана Вознесенська.

«15 червня відбудеться масштабна акція замальовки реклами наркотиків на вулицях міста. А 23 червня на Фестивальному причалі відбудеться великий фестиваль, щоб привернути увагу громадськості до цієї проблеми, показати молоді, що в Дніпрі є альтернатива, як провести свій час, окрім вживання наркотиків», — відмітила Тетяна Канчура.

https://www.youtube.com/watch?v=_D_g75xO4fA

Нагадаємо, раніше ми писали про те, що, на Дніпропетровщині підлітків навчають правильно будувати інтимні стосунки.

Теги: