Рієлтори Дніпра визначили плюси та мінуси законопроєкту «Про рієлторську діяльність»

Законопроєкт під номером 3618 наробив галасу серед тих, хто займається нерухомістю. Що ж такого міститься в законі про «Рієлторську діяльність», розповідали фахіфвці ринку тієї самої нерухомості у пресцентрі телеканалу «Відкритий». 

Проєкт закону «Про ріелтерську діяльність» — той випадок, коли його усі чекали, але влаштовує він одиниці. Та і ті, кого він влаштовує пропонують його доопрацювати.

«Законопроєкт з’явився випадково. Ми готували свої пропозиції щодо закону «Про рієлторську діяльність». Але не встигли навіть оком моргнути, як українцям показали закон 3618. Законопроєкт створює невиправдані перепони у розпорядженні власністю, адже без ріелтера продати або здати в оренду свою квартиру, будинок або земельну ділянку буде неможливо. Нагадаю, що рієлтерські/брокерські послуги – це, насамперед, послуги. Користуватися ними чи ні – справа кожного», — розповідає фахівець з нерухомості Сергій Логутенко. 

Рієлтори Дніпра визначили плюси та мінуси законопроєкту "Про рієлторську діяльність" - рис. 1

 

Передбачається, що брокери будуть вносити до Єдиної інформаційної бази даних  інформаційний паспорт об’єкта, що міститиме відомості про власника об’єкта, його характеристики, умови операції з об’єктом.

«Якщо  ця база має бути публічною, як за таких умов зберегти комерційну таємницю?», — зауважує голова асоціації експертів з нерухомості Валерій Головін. 

Спеціалісти з нерухомості відзначають, що однією з важливих конструктивних прогалин проєкту є відсутність чітко визначеного державного органу, відповідального за контроль у цій сфері, як з рештою і установи, яка здійснюватиме кваліфікаційну підготовку рієлтерів та брокерів.

Проте, є і прихильники законопроєкту 3618. І вони вбачають у ньому перспективу.

«По-перше, це закон. І він регулює відносини усіх учасників ринку нерухомості. Ми нарешті отримаємо підтвердження нашої діяльності. Він має усі шанси об’єднати рієлторів для спільної справи,» — говорить експерт з нерухомості Сергій Маласай. 

Поки точиться дискусія навколо  законопроєкту «Про рієлторську діяльність». І плюси та мінуси визначають усі учасники ринку нерухомості.   Яким же виявиться цей закон насправді, побачимо за умови, якщо його приймуть.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 15 років адміністративному судочинству в Україні: як працюють судді Дніпра 

Подписывайтесь на наш Телеграм-канал и страницу Відкритого в Фейсбук, чтобы первыми узнавать о важных событиях в Днепре.

Теги: ,