Що таке аутизм, і як з ним живуть діти у Дніпрі

Друге квітня — День розповсюдження знань про аутизм. Сьогодні до Відкритого завітали батьки особливих дітей, щоб розповісти про власний досвід та шляхи реабілітації. 

Що таке аутизм, і як з ним живуть діти у Дніпрі - рис. 1

Артем Мадатов – лікар і кандидат наук. Він є батьком особливої дівчинки. За його словами, аутизм – це розлад свідомості. Захворювання розділяється більш ніж на 40 симптомів, які супроводжуються проблемами спілкування та соціалізації. Слово аутизм походить від англійського «out», що в перекладі означає «поза». Таким дітям потрібен особливий підхід і навчання.

«Мозок дитини страждає від наявності токсинів в організмні. Тобто першопричиною аутизму є імунний конфлікт із флорою кишківника», – говорить Артем. За словами лікарів, причиною даного захворювання може слугувати погана якість продуктів харчування і безконтрольне застосування антибіотиків.

Вікторія Резніченко — мати особливої ​​дівчинки. Її доньці сім років, звуть – Валерія. З ранніх років дівчинка не дивилася людям в очі і не комунікувала з людьми. Лікарі поставили страшний діагноз і виписали невтішні прогнози. Але Вікторія, не дивлячись на страхи і чужі думки, знайшла підхід до своєї дитини. «Для Валерії я провідник у цьому світі. У незрозумілих їй ситуаціях вона дивиться на мою реакцію і переймає мої емоції. Мені говорили, що вона ніколи мене не визнає. Але нещодавно Валерія назвала мене «мамою», і в цей момент я стала найщасливішою». За словами Вікторії, таких дітей можна навчити і адаптувати до суспільства. Для цього необхідні терпіння і любов до своєї дитини. Жінка стверджує, що всі аутисти талановиті та мають здібності в певній сфері. Наприклад, її дочка дуже любить малювати, і малюнки у неї виходять чудові. На них Валерія зображує різні речі: природу, космос і навіть Стоунхендж, який вона ніколи не бачила.

Сергій Дворецький також розповів про свого сина Павла. Про те, що у дитини є особливості, батьки зрозуміли, коли побачили, що він не відгукується на своє ім’я і не виходить на візуальний контакт. Сергій стверджує, що батькам у такій ситуації головне не впадати у відчай і шукати підхід до дитини. Павло, наприклад, має здатність чітко передавати звуки і нестандартно підходить до всіх речей.

За словами спікерів, у нашій країні майже немає державних установ, які пропонують курс реабілітації таким людям. Загалом, подібні центри створені батьками таких дітей. І це у той час, як за кордоном діти-аутисти відвідують спеціальні установи безкоштовно і в майбутньому їх забезпечують місцем роботи.

За статистикою, в Україні на 88 новонароджених зустрічається один випадок з аутизмом. І ця цифра з кожним роком зростає. Лікарі радять дівчатам, які планують вагітність, звернути увагу на якість харчування.

У свою чергу, спікери наполягають на тому, щоб медики в нашій країні проводили ретельні обстеження як у вагітних жінок, так і у новонароджених. Чим раніше виявити діагноз, тим більше шансів прискорити процес реабілітації. Не варто забувати, що до людей з таким діагнозом потрібно відноситися толерантно і з розумінням.

Нагадаємо, експерт із Дніпра пояснила, чому перехід на літній час викличе подвійний стрес.

Теги: