Жителька Дніпра стала призеркої Кубку Світу зі Скандинавської ходьби

Зараз такий вид спорту як скандинавська ходьба набирає все більших обертів. Ним займаються люди різного віку, щоб тримати своє здоров’я та фізичну форму в тонусі. Про користь і ефективність цього спорту у прес-центрі Відкритого розповіли експерти. 

Скандинавська хода набула популярності наприкінці минулого століття. Основний її принцип — опора та відштовхування: опора на спеціальні палиці допомогає зняти навантаження з попереку та колін, а відштовхування допомагає задіяти майже всі м’язи тіла. Правильне виконання вправ позитивно впливає на серцево-судинну систему та опорно-руховий апарат людини.

На сьогодні Федерація Скандинавської ходи є і в Україні. Вона представлена у сімнадцяти областях країни та нараховує понад 30 тисяч людей. Засновник федерації Ігор Єфименко каже, створював її, щоб згуртувати людей, які хочуть постійно оздоровлюватися та надихатися — адже спілкування з однодумцями також позитивно впливає і на процес, і на результат. Федерація працює з багатьма напрямками: і оздоровлення, і фітнес, і реабілітація, і навіть скандинавська ходьба для дітей.

«Наші інструктори у багатьох містах країни об’єднують людей, які хочуть оздоровлюватися простим і дуже доступним способом. Займатися можна цілий рік, з будь-яким рівнем фізичної підготовки і в будь-якому віці», — розповів Ігор Єфименко.

Жителька Дніпра стала призеркої Кубку Світу зі Скандинавської ходьби - рис. 1

Інструктори федерації — справжні професіонали у своїй справі. Вони постійно беруть участь у різних змаганнях — із цього виду спорту в тому числі. Деякі замахуються навіть на світові чемпіонати.

Ірина Францкевич — інструктор зі скандинавської ходьби у Дніпрі. Жінка займається цим спортом всього два роки та неодноразово брала участь у різноманітних змаганнях, а нещодавно стала призером Кубка Світу зі скандинавської ходьби. Каже, змагання сприймає як свято, яке поєднує багато різних людей заради однієї мети. Жінка розповіла, що не планує зупинятися у своїх досягненнях — хоче піти ще далі і взяти участь у наступному етапі Кубку Світу, який пройде в Люксембургу в жовтні.

«Це було щось неймовірне! Ми побачили, що дійсно скандинавська ходьба в Україні об’єднує різні верстви населення. Там були і діти, і люди з вадами зору, і прості спортсмени. Всіх їх поєднало свято, яке неможливо описати словами», — поділилася Ірина Францкевич.

Раніше ми розповідали, що у Дніпрі працює єдиний центр в області, де хворі на гемофілію можуть отримати допомогу

Теги: