У Дніпрі київські кобзарі дадуть концерт на аутентичних музичних інструментах

«Київський кобзарський цех дасть концерт у Січеславській Просвіті», — про це у Відкритий розповіли голова ГО «Просвіта» Віктор Єкшов та колекціонер старовинних музичних інструментів Олександр Москаленко.

У Дніпрі київські кобзарі дадуть концерт на аутентичних музичних інструментах - рис. 1

«Сто років тому наш козацький край мав активний рух кобзарства, яке підтримував історик Дмитро Яворницький. Від допомагав кобзарям, що втілювали в собі душу українського народу. Коли вони приїздили до колишнього Катеринослава, Дмитро Яворницький допомагав з облаштуванням та житлом і потім направляв до інших міст. Тож кобзарство на Дніпропетровщині завжди мало великий успіх. На жаль, радянська влада майже винищила кобзарів. Це дуже сумна сторінка нашої історії, яка могла перервати зв’язок поколінь. Бо кобзарі передавали знання з вуст в уста. Але українська справа жива, зараз її продовжують вже сучасні кобзарські цехи», — розповідає Віктор Єкшов.

За словами Олександра Москаленка, у Дніпропетровській області теж існує свій кобзарський цех, а саме — у місті Підгородньому.

«На зміну знищених кобз радянська влада запропонувала виготовити бандури, але вони відрізнялися від традиційних. На них і сьогодні займаються у консерваторіях. Тож музиканти, що працюють у дніпропетровському кобзарському цеху, грають на академічних бандурах. Київський кобзарський цех, який приїде до Дніпра, буде грати на аутентичних музичних інструментах, які зроблені за старовинними зразками», — розповів Олександр Москаленко.
Концерт кобзарів київського цеху відбудеться в суботу, 1 червня, у приміщені ГО «Просвіта», за адресою: вул. Володимира Мономаха, 17-А. Початок о 15.30.

Раніше ми розповідали про запобігання наркозалежності серед дітей Дніпропетровської області.

Теги: