У Дніпрі відбудеться ювілейний чемпіонат серед бригад швидкої допомоги

Про важливість проведення змагань бригад швидкої допомоги у прес-центрі Відкритого розповів директор обласного центру екстреної медицини та медицини катастроф Радій Шевченко.

Як розповів організатор, змагання бригад швидкої допомоги пройде 25-27 вересня на території санаторію-курорту «Орлівщина», що знаходиться під Новомосковськом.

«На території санаторію є змога розташувати всі локації та наблизити їх до справжнього життя.
Ми тут проводили минулорічні змагання. Всім командам, учасникам, гостям настільки сподобалось, що ми вирішили цього разу не змінювати місце проведення, хоча зазвичай в локації не повторюємось», — повідомив експерт.

У Дніпрі відбудеться ювілейний чемпіонат серед бригад швидкої допомоги - рис. 1

Радій Анатолійович нагадав, що у 2009 році він проводив перші в Україні обласні змагання.

«Коли ми повернулися з Галицьких медичних ралі, у Департаменті охорони здоров’я мені сказали «за місяць будеш проводити у нас». І з того часу ми пропустили тільки один 2014 рік, коли переважна більшість наших бригад була наближена до передової та ми забирали поранених десятками. Бували такі дні, що навіть сотнями, тому не було кому готувати ці змагання і брати в них участь. З 2014 ми не пропустили жодного року, та цьогоріч відбудеться вже десятий відкритий чемпіонат бригад екстреної медичної допомоги Дніпровщини з міжнародною участю», — розповів директор обласного центру екстреної медицини та медицини катастроф.

За його словами, у цьому чемпіонаті бере участь шість областей: Кропивницька, Харківська, Донецька, Одеська, Полтавська та Запорізька. Міжнародна участь забезпечується присутністю команди з Мінська, а саме з білоруської міської станції швидкої допомоги. Також у змаганнях беруть участь майбутні лікарі, а саме студенти Дніпропетровської державної медичної академії та команда Дніпропетровського базового медичного коледжу, яка допомагає у ролі статистів на багатьох етапах.

«У змаганнях беруть участь тільки представники системи екстреної медичної допомоги. Винятком є майбутні лікарі та фельдшери. Є такі області, які представлені вперше на змаганнях, а є такі, що декілька разів брали участь, але вони всі працюють лікарями або фельдшерами швидкої допомоги», — доповнив спікер.

Пан Радій повідомив, що протягом усього вересня шість регіонів готувались до чемпіонату на базі Криворізької, Новомосковської, Павлоградської, Кам’янської, Нікопольської та Дніпропетровської станцій. Всі області пройшли шість змагань, і в результаті переможці з кожної станції вийшли у фінальний етап Дніпропетровських обласних ралі. Тренування до ювілейного чемпіонату проходило в обласному центрі екстреної медицини, заснованому у 2008 році. Протягом року навчальний центр пропускає через себе приблизно 300-350 фельдшерів та лікарів екстреної медичної допомоги.

«Немає жодного представника служби екстреної медицини допомоги в області, який би раз на три роки не пройшов ці тижневі навчання. У нас неформальні навчання, бо протягом тижня проходить мінімум лекцій та максимум практичних занять. Цю підготовку пройшов кожен учасник. Бригади, які готуються до змагань, тренує завідувач підстанції. Також у неробочий час вони відпрацьовують свою майстерність для того, щоб виглядати не гірше за своїх колег та гідно представити свою станцію, а в результаті вже на всеукраїнських змаганнях представити регіон. Найкраща бригада, яка переможе в області, представлятиме Україну на міжнародному чемпіонаті», — наголосив Радій Шевченко.

Раніше ми розповідали, що у Дніпрі відбудеться поетично-музичний перформанс «Лінія світла».

Теги: