У Царичанському районі відбудеться Фестиваль об’єднаних громад Дніпропетровської області

Скільки об’єднаних громад братимуть учать і чому саме на території Царичанського району, у прес-центрі Відкритого розповіли  директор Українського Центру Соціального Партнерства Віталій Жеганський та голова Царичанської ОТГ Геннадій Сумський. 

За словами директора Українського Центру Соціального Партнерства, 28-го вересня 2019 року у Царичанській ОТГ відбудеться Фестиваль об’єднаних громад Дніпропетровської області. Фестиваль об’єднає 14 ОТГ-партнерів програми USAID DOBRE з метою представлення кращих практик залучення громадян до прийняття рішень, активізації молоді, спільних ініціатив влади та громадськості. USAID «Децентралізація приносить кращі результати та ефективність» (DOBRE) — це п’ятирічна програма, що виконується міжнародною організацією Глобал Комʼюнітіз (Global Communities) та фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID). Програма спрямована на посилення місцевого самоврядування та створення кращих умов для розвитку ОТГ, підвищення рівня залученості громадян до прийняття рішень та забезпечення підзвітності та прозорості в громадському управлінні. Програма USAID DOBRE працює в семи цільових областях: Дніпропетровській, Івано-Франківській, Харківській, Херсонській, Кіровоградській, Миколаївській та Тернопільській.

1IMG 5000

«Ми працюємо з цими громадами понад два роки, і в межах цієї співпраці є багато напрацювань, якими б ми хотіли поділитися під час самого фестивалю. Формат буде мати окрему робочу частину, форум, на якому відбуватимуться презентація напрацювань громад, обмін досвідом між громадами-учасниками програми USAID DOBRE, можливо, якісь ще громади захочуть до нас завітати та приєднатися до обговорення, послухати про напрацювання», — прокоментував спікер.

Віталій Жеганський зазначив, що серед громад проводився територіальний конкурс для того, щоб визначити, на території якої громади відбуватиметься цей фестиваль.

«Наша Царичанська громада, власне селище Царичанка, є найстаршим населеним пунктом в області, який був створений козаками у 1604-му році, тому цей фестиваль ми вирішили провести в козацьких традиціях. На ньому буде великий ярмарок місцевих колоритних козацьких виступів, це будуть і козацькі розваги, і виставка майстрів народної творчості, також будуть представлені наші місцеві колоритні страви. У нас вперше відбудеться захід такого масштабу. Нам дуже приємно, що ми виграли конкурс на проведення фестивалю», — розповів голова Царичанської ОТГ Геннадій Сумський.

Директор Українського Центру Соціального Партнерства додав, що під час фестивалю також відбудеться багато окремих заходів: презентація інструментів залучення громадян та дієвих практик, напрацювання проєктів місцевих ініціатив, виставка-ярмарок продукції об’єднаних громад, виступи колективів народної творчості. У фестивалі візьмуть участь голови об’єднаних громад, експерти у сфері місцевого самоврядування, представники громадських організацій, фондів та донорських організацій Дніпропетровської області. Фестиваль ОТГ Дніпропетровської області проводить громадська організація «Український Центр Соціального Партнерства», яка є регіональним партнером проєкту «Голос громади у місцевому самоврядуванні» програми DOBRE «Децентралізація приносить кращі результати та ефективність» у Дніпропетровській області, що виконується міжнародною організацією Глобал Ком’юнітіз та фінансується Агентством США з міжнародного розвитку.

Раніше ми розповідали, як ветеранам конфлікту на Сході України навчатися та розвивати свою справу у Дніпрі.

Теги: