Унікальність України полягає у двічі проголошеній незалежності

Про те, коли відбулася справжня незалежність України, у прес-центрі  Відкритого розповіли начальник південно-східного міжрегіонального відділу Українського інституту національної пам’яті, голова Дніпропетровської обласної організації Національної спілки краєзнавців України Ігор Кочергін та завідувачка кафедри теорії держави і права, конституційного права та державного управління ДНУ ім. О.Гончара, кандидатка юридичних наук, кандидатка філософських наук Людмила Мудрієвська.

За словами голови Дніпропетровської обласної організації Національної спілки краєзнавців України, свою першу незалежність Україна проголосила 22 січня 1918 року, тому 24 серпня 1991 року відбулося фактично її відновлення.

 

«Боротьба за державність триває вже 102 роки: з березня 1917 року від появи Центральної Ради України. З юридичної точки зору, у 1991 році було прийняте рішення проголосити, а не відновити незалежність, тому що могли виникнути питання: з якого періоду незалежність, яких кордонів, хто був при владі в 1917 — 1921 роках», — додав Ігор Кочергін.

24 серпня 1991 року був прийнятий Акт проголошення незалежності України, тому саме цей день став державним святом на честь незалежності України.

Унікальність України полягає у двічі проголошеній незалежності - рис. 1

«Попри те, що голосування за незалежність відбулося у вищому законодавчому органі, потрібно було визначити ставлення суспільства до цієї події. З юридичної точки зору проведення всеукраїнського референдуму було виправдано. Тільки після цього нашу незалежність визнали у світі. На початок березня 1992 року 104 країни світу визнали незалежний статус нашої держави, а 47 країн встановили з Україною повномасштабні дипломатичні стосунки. Тобто тільки після референдуму сформувалась наша державність», — додала Людмила Мудрієвська

 

За словами завідувачки кафедри теорії держави та права, конституційного права та державного управління ДНУ ім. О.Гончара, до середини кінця XIX століття конституційне право можна розглядати як науку, тому що саме в цей період створювалися самостійні держав, перед якими поставала проблема: які мають бути засади внутрішньої політики та зовнішні стосунки з іншими країнами.

Раніше ми розповідали, що головний алерголог області та міста розповіла, як і коли почнуть боротися з амброзією на Дніпропетровщині.

Теги: