В Україні за 20 років захворювання на меланому збільшилося в два рази | Відкритий

В Україні за 20 років захворювання на меланому збільшилося в два рази

До Всесвітнього дня боротьби з меланомою в пресс-центрі «Відкритий» пройшла прес-конференція, на якій  доцент кафедри онкології та медичної радіології Дніпровської медичної академії Віктор Завізіон розповів про значення терміну меланома, ризики хвороби та методи лікування.

За словами Віктора Завізіона, меланома – (від грец. «melanos» – чорний та «oma» – пухлина) – чорна пухлина. Назва цього новоутворення характеризує його як злоякісне.

«Така пухлина може рости будь-де, але, передусім, —  на шкірі. Також може вражати слизові, ротові оболонки, кишечник, це невеликий відсоток, але він є. Рідко уражається сітківка ока. Сама ж меланома складає близько 10% від усіх злоякісних пухлин шкіри, у 90% випадків хвороба має смертельний наслідок», — розповідає Віктор Завізіон.

Доцент розповів про виявлення меланоми, та які міри треба прийняти, щоб застерегти себе від раку шкіри, радив спостерігати за своїм тілом, перевіряти на будь-які зміни. Оглядати себе, щоб не затягнути з хворобою до останнього, коли вже лікарі мало чим зможуть допомогти.

Віктор Завізіон навів статистику по області на захворювання меланомою, та розповів, хто більш вразливий до цієї хвороби.

«Статистика в області приблизно така, як і по Україні в цілому — 2700-2800 хворих щороку. В динаміці це виглядає приблизно так: на 2000 рік частота – 4,5 випадки на 100 000 тисяч населення, а на сьогоднішній день ця цифра досягає 8. Ми маємо поступовий зріст захворювання на меланому. Якщо говорити про Дніпропетровську область, то тут приблизно 280 випадків на рік. Захворюваність серед жінок дещо вища:  9 на 100 000 осіб, коли у чоловіків трохи більше 7», — прокоментував Віктор Завізіон.

Меланома лікується хірургічним втручанням. Чим раніше звернутися до лікаря, тим більша ймовірність гарного результату: 98% прооперованих людей зможуть забути про хворобу, якщо прооперуються на першій стадії. Хоча рикизи рецидиву лишаються. Ті, хто звертається на четвертій стадії, мають 10-15-відсотковий успіх лікування і, по статистиці, вони не живуть більше року.

В області діагностуванням меланоми займаються онкологічні диспансери, які знаходяться у Дніпрі, Кам`янському, Кривому Розі, міській лікарні №4, де розташована кафедра, в якій працює Віктор Завізіон, та приватні клініки.

Раніше ми розповідали, які особливості народження та розвитку дітей з синдромом Дауна.

Теги:

Оцените этот материал: