Вчителі у Дніпрі повинні мати сертифікат на право рятувати учнів до приїзду карети медичної допомоги

Про нову медичну реформу та причину, з якої вчителі не можуть без сертифіката надавати першу медичну допомогу учням, у прес-центрі Відкритого розповіла доцентка кафедри педіатрії №1 та медичної генетики ДЗ «Дніпропетровська медична академія», кандидатка медичних наук, лікарка вищої категорії Олена Агафонова.

За словами фахівчині, у межах нової медичної реформи відбулась реформа шкільних медичних кабінетів.

Вчителі у Дніпрі повинні мати сертифікат на право рятувати учнів до приїзду карети медичної допомоги - рис. 1

«Тепер лікар або медична сестра в школі можуть бути тільки у тому випадку, якщо школа отримала ліцензування медичного кабінету. Кожна школа вирішує це самостійно, але думаю, що всі школи зацікавлені у кваліфікованій медичній допомозі, тому медичні кабінети будуть у школах відкриті», — прокоментувала лікарка.

Як розповіла кандидатка медичних наук, саме у лікаря в медичному кабінеті повинні знаходитися аптечка та усі засоби для надання первинної допомоги. Також у цьому кабінеті повинні здійснюватися всі медичні профілактичні роботи.

«У разі, якщо школа ще не отримала ліцензію, то все медичне забезпечення лягає на плечі поліклініки, до якої територіально належить ця школа», — розказала доцентка кафедри педіатрії №1 та медичної генетики ДЗ «Дніпропетровська медична академія».

 

За новою медичною реформою, кожен вчитель повинен вміти надати першу медичну допомогу до приїзду швидкої або до приходу лікаря, тому всі вчителі шкіл мають пройти курс з надання первинної медичної допомоги та отримати сертифікат.

«За нашим законодавством несертифікована людина не має права надавати першу кваліфіковану медичну допомогу, навіть якщо вона вміє це робити», — пояснила Олена Агафонова.

Раніше ми розповідали, що у вересні цього року курс долару у Дніпрі буде більше, ніж зараз.

Теги: