Експерт з Дніпра озвучив результати соціологічного дослідження політичних симпатій дніпрян

«Загальні тенденції виборів в нашому регіоні складаються з двох найголовніших факторів. Це національне повідомлення, яке задають верхні кампанії політичних сил, та їх корекція на місцях мажоритарними кампаніями, які ведуть кандидатів у народні депутати. Саме ці фактори є основними складовими виборчого процесу на Дніпропетровщині », — про це Відкритому розповів політичний експерт Владислав Міхєєв. 

Експерт зазначає, що наразі у нашому регіоні лідирує партія «Слуга народу» з показником 48%. На другому місці політична партія  «За життя» — 12 %. Інші політичні сили, у порівнянні з двома лідерами, помітно відстають. Антирейтинг очолюють партії «Європейська солідарність» з показником 17 % та «За життя» — 11%. За словами експертів, це свідчить про те що ці партії вже зайняли своє місце у політиці та не мають ресурсів  для розвитку на мажоритарних округах.  Якщо говорити про сам виборчий процес, то є різні ситуації по мажоритарним округам, та в цілому партійні рейтинги майже повністю  переходять до рейтингів кандтидатів, висунутих від тої чи іншої партії. Експерт також говорить, що наразі серед вподобань  населення  є протистояння нового та добре знайомого. Хтось обирає маловідомих кандидатів в надії на докорінні зміни, а хтось не зраджує своїм переконанням та віддає перевагу відомим політикам. Проте, за словами фахівців, хибно вважати, що результати здебільшого залежать  від того, скільки людей прийдуть виконати свій громадянський обов′язок.

«Всі тривоги марні, тому що явка у нашому регіоні коливається від 48% до 51 % . Насправді, це стандартна явка для парламентських виборів на Дніпропетровщині. У будь-якому випадку, кожен голос важливий і може вплинути на результати голосування. Ті партії, які  вже сьогодні  займають лідируючі позиції, скоріш за все і отримають більшість голосів від виборців», — розповідає Владислав Міхєєв.

Експерт з Дніпра озвучив результати соціологічного дослідження політичних симпатій дніпрян - рис. 1

Експерти закликають громадян дізнатися якомога більше про кандидата, за якого планують віддати голос, аби бути впевненим у своєму виборі, прийти на дільницю та виконати свій громадянський обов′язок. Адже, чим більше людей прийдуть і проголосують, тим менше залишиться шансів для фальсифікації виборчого процесу.

 

Раніше ми розповідали, що у Дніпрі розпочали проект «Професійна інтеграція внутрішньо переміщених осіб в Україні».

Теги: