Як купівля Гренландії американцями може «розв’язати руки» РФ стосовно Криму

Про нові підходи американського президента до розв’язання старих проблем у прес-центрі Відкритого розповів заступник декана факультету публічного управління та адміністрування ДРІДУ Національної академії державного управління при Президентові України Кирило Огданський. 

Нещодавно президент США звернувся до Данії з приводу офіційного придбання найбільшого у світі острова Гренландії, який формально належить до Данії.

За словами заступника декана факультету публічного управління та адміністрування ДРІДУ, спочатку звернення Трампа прийняли за першотравневий жарт, але після відмови прем’єр-міністра Данії у продажу, усім стало не до сміху. Американський президент скасував свій візит до Данії та на офіційному рівні перервав всі контакти та відносини між країнами.

1IMG 3792

«Трамп дуже виважена людина і свої рішення дуже рідко скасовує. Він пояснив свою чітку позицію, а саме надав офіційну фінансову пропозицію у вигляді 600 мільйонів доларів щорічно для керівництва Данії та два мільйони доларів одноразово», — розповів експерт.

Як прокоментував пан Кирило, на сьогодні США в кожній країні Європи має військові бази та певну присутність у Європейській спільноті. Відповідно через це американці залежать від рішень тих країн.

«А навіщо Трампу з кимось домовлятися, якщо можна взяти та придбати територію. Він добре розуміє: те, про що не можна домовитись, можна придбати. Йому в голову не могло прийти прилетіти на острів на гелікоптерах та захопити територію зеленими чоловічками, він просто хоче взяти та купити острів», — прокоментував заступник декана факультету.

Кирило Михайлович вважає, що таке рішення у світі є великим нонсенсом.

«Що стосується економічної ситуації в Україні з приводу придбання Гренландії американцями, то вона суттєво змінюватись не буде. Скоріше відбудуться зміни, пов’язані з нашою автономією, яка зараз, на жаль, Україні не належить. Ми маємо аналогічну ситуацію, коли є певна територія, яка нам не належить. Ми її не продали, але в нас її немає. І коли відбудеться такий прецедент, що якась країна зможе купити частину іншої країни, виникне певна юридична колізія. Ситуація, яка розв’яже руки не лише Російській Федерації з приводу питання Криму. Виникне можливість фінансово розв’язувати ці питання взагалі у всьому світі. Можливо, не потрібно буде витрачати великі фінансові кошти на проведення бойових дій, достатньо буде направити фінансову пропозицію», — поділився своєю думкою шановний експерт.

Раніше ми розповідали, що топові компанії Дніпра працевлаштовують студентів.

Теги: