Як купівля Гренландії американцями може «розв’язати руки» РФ стосовно Криму

Про нові підходи американського президента до розв’язання старих проблем у прес-центрі Відкритого розповів заступник декана факультету публічного управління та адміністрування ДРІДУ Національної академії державного управління при Президентові України Кирило Огданський. 

Нещодавно президент США звернувся до Данії з приводу офіційного придбання найбільшого у світі острова Гренландії, який формально належить до Данії.

За словами заступника декана факультету публічного управління та адміністрування ДРІДУ, спочатку звернення Трампа прийняли за першотравневий жарт, але після відмови прем’єр-міністра Данії у продажу, усім стало не до сміху. Американський президент скасував свій візит до Данії та на офіційному рівні перервав всі контакти та відносини між країнами.

Як купівля Гренландії американцями може «розв'язати руки» РФ стосовно Криму - рис. 1

«Трамп дуже виважена людина і свої рішення дуже рідко скасовує. Він пояснив свою чітку позицію, а саме надав офіційну фінансову пропозицію у вигляді 600 мільйонів доларів щорічно для керівництва Данії та два мільйони доларів одноразово», — розповів експерт.

Як прокоментував пан Кирило, на сьогодні США в кожній країні Європи має військові бази та певну присутність у Європейській спільноті. Відповідно через це американці залежать від рішень тих країн.

«А навіщо Трампу з кимось домовлятися, якщо можна взяти та придбати територію. Він добре розуміє: те, про що не можна домовитись, можна придбати. Йому в голову не могло прийти прилетіти на острів на гелікоптерах та захопити територію зеленими чоловічками, він просто хоче взяти та купити острів», — прокоментував заступник декана факультету.

Кирило Михайлович вважає, що таке рішення у світі є великим нонсенсом.

«Що стосується економічної ситуації в Україні з приводу придбання Гренландії американцями, то вона суттєво змінюватись не буде. Скоріше відбудуться зміни, пов’язані з нашою автономією, яка зараз, на жаль, Україні не належить. Ми маємо аналогічну ситуацію, коли є певна територія, яка нам не належить. Ми її не продали, але в нас її немає. І коли відбудеться такий прецедент, що якась країна зможе купити частину іншої країни, виникне певна юридична колізія. Ситуація, яка розв’яже руки не лише Російській Федерації з приводу питання Криму. Виникне можливість фінансово розв’язувати ці питання взагалі у всьому світі. Можливо, не потрібно буде витрачати великі фінансові кошти на проведення бойових дій, достатньо буде направити фінансову пропозицію», — поділився своєю думкою шановний експерт.

Раніше ми розповідали, що топові компанії Дніпра працевлаштовують студентів.

Теги: