Як підготуватися до святкування Великодня

Про  традиції та правила святкування Великодня у прес-центрі Відкритого розповів секретар Дніпропетровської Єпархії УПЦ, настоятель Храму Різдва Пресвятої Богородиці Отець Віталій.

Підготовка до Великодня починається з самоочищення, а саме — посту.  Великий піст має чіткі дати початку й закінчення, а отже, певну мету. Ця мета – зустріч із Христовим воскресінням, найважливішою подією для кожного християнина. В цей період  нам треба знайти час для тих, хто нам справді важливий. Передовсім для Бога: час на молитву, роздуми, читання Святого письма й тишу. Також це час для людей, які поруч із нами і час для себе. Тож віруючи обмежують себе в задоволеннях. І це зовсім не тому, що задоволення – це гріх. Уявлення про те, що християнство забороняє щось приємне, є хибним. Для християнина суть у тому, щоб дати більше простору для Бога у своєму житті.

Як підготуватися до святкування Великодня - рис. 1

« Пасха Христова це одне з найбільших свят православної церкви. До цього свята церква готує своїх чад сорокаденним постом. Бо для того, щоб ми достойно зустріли Воскресіння Христове, ми маємо очистити свою душу. Ми маємо підготувати своє серце до прийняття цієї звістки», — каже Отець Віталій.

Свято Христового Воскресіння є осердям всього літургійного року Церкви. Служба цього великого і світлого свята прославляє перемогу Господа нашого Ісуса Христа над смертю та адом, визволення людства від рабства диявола і дарування нам вічного життя. Богослужіння і обряди цього свята є особливо урочистими, оскільки Церква в день святої Пасхи почувається радше торжествуючою на небі, аніж воюючою на землі. Великодні богослужіння починаються ще ввечері. Зранку християни освячують Пасхи.

«У всіх храмах Дніпропетровської області традиційно буде здійснено богослужіння. В суботу, 27-го квітня, о 20:00, розпочинається читання Діяння святих апостолів. О 23:30 розпочинається Пасхальна полуночниця та  Хресний хід навколо храму. У 12 годині ночі буде здійснено Пасхальне богослужіння, де ми вітаємо всіх з Воскресінням Христа», —додав настоятель.

Також Отець Віталій привітав усіх вірян з Пасхою Христовою. Побажав достойно зустріти Воскресіння Христове, провести час із ближніми, присвятити увагу духовній складовій, а також процвітання Україні.

Нагадаємо, раніше ми повідомляли про те, що на Пасху у Дніпрі прогнозують дощі та похолодання. 

 

 

 

Теги: