Закон про домашнє насильство: деталі від адвокатів

Сьогодні в медіа-центрі «Відкритий» відбулася прес-конференція на тему «Вступив в силу новий закон про домашнє насильство: які зміни чекають на українців».

Участь в конференції взяли засновниця правозахисної компанії Аліна Чубук, та правозахисники Андрій Ішханян і Сергій Онасенко. Вони розповіли, що з появою нового закону, одночасно  у жінок з’явилися нові права і дуже велика лазівка для маніпуляцій. Чоловікам треба бути обережними, адже написати заяву про примушення до сексу може будь-хто.

Закон про домашнє насильство: деталі від адвокатів - рис. 1

«Зараз за вчинення дій сексуального характеру пов’язаними з вагінальним, анальним або оральним проникненням в тіло іншої особи, загрожує тюремний строк від 5 років. Також кримінальна стаття про примушення до сексу без застосування насильства і не тільки, у разі матеріальної чи службової залежності, карається покаранням — штрафом у 850 гривень», — каже Андрій Ішханян.

Закон про домашнє насильство: деталі від адвокатів - рис. 2

Та все ж, кажуть правозахисники, не все так легко. Злочин ще треба довести, як і раніше.

«Написати відповідну заяву і зареєструвати її — цього мало. Треба описати всі події, знайти свідків. Звертатися за телефонами. Намагатися усіляко задокументувати злочин. Будь-якими засобами: аудіозаписом, запис сварки, погрози. Адже будь-яке насильство без свідків дуже важко довести», — розповів Сергій Онасенко.

Закон про домашнє насильство: деталі від адвокатів - рис. 3

Нагадаємо, раніше ми повідомляли Мужчины, будьте бдительны! Новый закон «про секс» — поле для шантажа и коррупции.

Теги: