Жителям Дніпра заважає створювати ОСББ рішення міськради

«Правові проблеми створення ОСББ: шляхи вирішення», — про це у Відкритий розповів громадський активіст та власник управляючої компанії Сергій Каталунов.

За словами громадського активіста, згідно Закону України «Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку», є 3 форми управляння. Перший – коли власники багатоквартирного будинку займаються управління без формування ОСББ. Другий –  створення або вибір управляючої кампанії. І третій – формування об’єднання співвласників багатоквартирних будинків (ОСББ).

Жителям Дніпра заважає створювати ОСББ рішення міськради - рис. 1 Правова різниця у тому, що ОСББ – це юридична особа. Потрібно обрати голову і назначити йому заробітню платню. Дане формування нікому не підпорядковується, його неможливо проконтролювати. Управляюча компанія – це теж юридична особа, аде вона підпорядковується відповідним контролюючим органам, таким як санепідемстанція, прокуратура, податкова інспекція та міська влада. Коли жильці обирають управляючу компанію, то, шляхом голосування, назначають ініціативну групу, яка співпрацює з даною компанією.

Жителям Дніпра заважає створювати ОСББ рішення міськради - рис. 2
«Сьогодні у нашому місті є нюанси по роботі ОСББ і управляючих компаній. Міська рада прийняла рішення, яке регламентує передачу будинків з управління КП «Жилсервіс-2». Є ряд пунктів, в одному з яких зазначено, що потрібен договір з ДТЕК щодо встановлення лічильника для розраховуватися за електроенергію згідно з кошторисом. Але, юридично, будинок, який створює ОСББ може заключити цей договір з ДТЕК тільки після того, як піде від КП «Жилсервіс-2». У свою чергу, комунальне підприємство не віддає документи поки будинок не виплатить заборгованість перед минулим управителем. Хоча, у рамках законодавства, минулий управитель повинен сам забирати свої борги і не може перешкоджати передачі будинків. Таким чином, КП «Жилсервіс-2» відмовляє 95 % ОСББ міста, мотивуючи, що вони не виконують рішення міскради», — говорить Сергій Каталунов.

Раніше ми розповідали, що експерт з фен-шуй назвала несприятливі дні у березні.

Теги: